ÖNCELİĞİ GENÇLER - Haberler - Gazipaşa Sahil Gazetesi
Online
 
 

 

 
Döviz Kurları

 
Sinema Filmleri
 
ÖNCELİĞİ GENÇLER

GAZİPAŞA Kaymakamı Nurullah Kaya göreve başlamasının hemen ardından ilçe hakkındaki ilk izlenimlerini haber merkezimizle paylaşarak, hizmette önceliklerini açıkladı. Hızlı hareket etmeyi sevdiğini belirten Kaymakam Kaya, "İlçeyi gezerek ince eleyip sık dokumanın bir anlamı yok. Amacımız, henüz turizm tesislerinin olmadığı Gazipaşa'nın butik havasını bozmadan hizmetler üretmek olacak. Burada da elbette ki büyük oteller olmalı. Fakat daha çok butik, pansiyon şekilde oteller olması daha güzel olur. Köy şeklinde tatil alanları kurulabilir. Gazipaşa bu anlamda zengin bahçe gibi bir ilçe. Bizlerde ilçemizi daha da zenginleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Yapılacak işlerde niyetin samimi olması çok önemli. Öncellikle çok ince düşünürsek 1-1,5 aydan önce bir şey yapamayız. Ben biraz aceleciyim bu konularda. Çok tanıyayım, çok araştırayım diye uğraşmam. Hızlı hareket etmeyi severim. Bazen hatalar, yanlışlar olabilir. Kamu kurumlarının yanlıştan dönme lüksü vardır. Burada 2-3 ay gezip zaman kaybetmeden hemen o anki duruma göre hareket edebiliriz. Elbette ki her ilçenin bir makro beklentisi vardır. Mesela 'Tarım Şehri' ve 'Turizm Şehri' gibi ayrımlar vardır. Gazipaşa ne istediğini biliyor mu, tarım şehri mi yoksa turizm şehri mi olmak istiyor onu bilmek lazım. Bunun için de Gazipaşa'nın önceliklerini araştırmamız incelememiz lazım. Bunu tespit ettiğimiz zaman yatırımlar daha hızlı daha kalıcı olarak yapılır. Elimizden geldiğince güleryüzlü, bizi kırsalar da kırmadan tek hedefimiz Gazipaşa için hizmet yapmak olacak" dedi.
KAPALI SPOR SALONU EKSİK
Elinden geldiğince güleryüzlü bir şekilde tek hedefinin Gazipaşa için hizmet yapmak olacağını belirten Kaymakam Kaya, ilçede eksikliğini tespit ettiği gençlere yönelik spor tesisleri kazandırmak için çalışma başlatacağını belirtti. Gençlerin boş zamanlarını spor yaparak geçirmelerine destek vereceğinin altını çizen Kaymakam Nurullah Kaya, "Gazipaşa'daki okullarımızda kapalı spor salonu neden yok? Mesela bunu sorguluyorum. Burada var mı bilmiyorum ama daha önce görev yaptığım Altınova'da bir eroinman gencimizi kurtarabilmek için spor salonları ile anlaşıyorduk. Bir eroinmanı kurtarmak için vakfın parasından üç ayda 67 bin lira harcadık. Hastane masrafları, eşinin doğum masrafları ve bunlara ev yapılmasını sağladık. 50-60 bin liraya bakmadan bu çocukları kurtarmak için meşgul etmek gerekir. Meşgul etmeninde iki yolu vardır. Çocukları spor ve dine yönlendirmek gerekir. Din için belki çocuk ya da ailesi uygun olmaz. Din konusu tercihe bırakılmıştır. Kültür ve spor ise her genç için uygundur. Yani her ferdimize bir meziyet vermemiz gerekir. Önce hayaller kurdurmak, hayallerinin üzerine hedefler koydurmak ve hedeflerine ulaşma yollarını oluşturmamız gerekir. Önemli olan gençlerimizi kötü mekanlardan kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır. Bunun içinde tesisler lazım. Büyük kapsamlı bir spor salonu yerine küçük çaplı bir kaç tane kapalı spor salonu yapılabilir. 150-200 bin lirayı bulmayan 4 ya da 5 tane tesis yapmamız yeterli olacak. Okul içerisinde yapılacak tesisleri hem öğrenciler hem de mahalleliler kullanabilir. Amacımız bu yönde ve bunu bir an önce gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu. 

Tarih : 12.1.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.

 
Haberler
TOKİ'DEN İLK ADIM
Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için 'dost eli' yaklaşımıyla hizmetlerini ..
Devamı >
Esnafın kermes tepkisi
Önce  Tarım Fuarı'nda açılan yiyecek ve içecek stantları, ardından İlçe Müftülüğü tarafından şehrin göbeğinde kermes açı..
Devamı >
Görücü'nün acı günü
DENİZLİ Merkezefendi ilçesinin Gazipaşalı Kaymakamı Şükrü Görücü'nün, annesi Ayşe Görücü vefat etti. Bir süredir hasta o..
Devamı >
Karatepe'de Kutlu Do..
GAZİPAŞA İlçe Müftülüğü'nün Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Karatepe M..
Devamı >
Jandarmaya şehit ate..
GAZİPAŞA İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı'nda asayiş tim komutanı olarak görev yapan Jandarma Astsubay Emrah Çel..
Devamı >
İkiz plakaya PTS'li..
VAN'DAN Antalya’ya giden bir yolcu otobüsünün Gazipaşa şehir girişinde bulunan PTS’ye takılarak ikiz plaka uyarısı verme..
Devamı >