FETÖ'de hesap vakti - Haberler - Gazipaşa Sahil Gazetesi
Online
 
 

 

 
Döviz Kurları

 
Sinema Filmleri
 
FETÖ'de hesap vakti

ANTALYA'DA FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açılan davaların görülmesine başlandı. FETÖ davalarıyla ilgili ilk duruşma, yeni kurulan Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Gazipaşa'dan da onlarca sanığın yargılanacağı davaların ilkinde, çoğunluğu mesleklerinden ihraç edilen Manavgat'ta görevli adliye personeli ve öğretmenlerden oluşan 3'ü tutuklu 17 kişi duruşmada hazır bulundu. FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili yeni kurulan Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne bugüne kadar 39 iddianame gönderildi. Bunlardan 13'ü kabul edildi. Diğer dosyaların ise incelemesinin devam ettiği öğrenildi. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde de şu ana kadar dört iddianamenin kabul edildiği öğrenildi. Halen 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde çok sayıda iddianamenin incelemesinin devam ettiği belirtildi.
GAZİPAŞA'DA 87 İŞLEM
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminin ardından, Gazipaşa'da Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 87 kişi hakkında işlem yapıldı. Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 1 emniyet müdürü, 1 polis, 1 öğretim görevlisi, 8 öğretmen ve 12’si sivil vatandaş olmak üzere toplam 23 kişi tutuklandı. 41 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 30 memur meslekten ihraç edildi. 9 kamu görevlisi de açığa alınırken, firarda bulunan 4 kişi ise aranıyor.

Tarih : 12.1.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.

 
Haberler
964 SEÇMEN SANDIĞA G..
BÜYÜKŞEHİR Yasası ile 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından 'Belde' statüsünden mahalleye dönüşen Kahya..
Devamı >
TOTALİTER VE OTORİTE..
                  George ORWELL’in “1984” romanı, totaliter yönetim biçimini anlatır. Miguel-Angel ASTURIAS’ın “Sayın..
Devamı >
Denizbank'a yeni müdür
DENİZBANK Gazipaşa Şube Müdürlüğü'ne Fatih Genç atandı. Mevcut Müdür Yılmaz Aydındoğan'ın görevinden ayrılması üzerine, ..
Devamı >
Yeni Cami'de istişar..
GAZİPAŞA İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya başkanlığında din görevlileriyle yapılan istişare ve değerlendirme toplantı..
Devamı >
'Hedefleri Atatürk C..
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesi, Anayasa değişikliği ile ilgili dernek binasında basın açıklaması yaptı...
Devamı >
Ilıca ve Yeniköy'e k..
AKDENİZ Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), Antalya'nın Gazipaşa, Muratpaşa, Kepez, Alanya, Demre, Kaş, Kemer, Kumluca, Korku..
Devamı >