Hac için 87 ön kayıt - Haberler - Gazipaşa Sahil Gazetesi
Online
 
 

 

 
Döviz Kurları

 
Sinema Filmleri
 
Hac için 87 ön kayıt

2017 yılı Hac müracaatları kapsamına 28 Aralık 2016 tarihinde başlatılan ön kayıt müracaatları 06 Ocak 2017 tarihinde sona erdi. Gazipaşa İlçe Müftülüğü'nden edinilen bilgilere göre, 2017 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptıracaklar ilgili bankalara 28 Aralık 2016- 06 Ocak 2017 tarihleri arasında 20 TL ön kayıt ücreti yatırıp, internet üzerinden ya da doğrudan müftülüğe gelerek ön kayıt yaptırdı. Gazipaşa'dan 87 kişi ön kayıt için başvuruda bulundu. Önceki yıllardan kayıt yaptıran vatandaşlar ise 31 Ocak 2017 tarihine kadar Gazipaşa İlçe Müftülüğü'ne giderek kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilecek.
KURA 23 ŞUBATTA ÇEKİLECEK
2017 yılı hac müracaatları ön kayıt işlemlerinin 6 Ocak 2017’de sona erdiğini belirten Müftü Yalçınkaya, "Gazipaşa'dan 87 hacı adayımız ön kayıt için başvuruda bulundu. Önceki yıllarda kayıt yaptıran vatandaşların kayıt yenileme işlemleri ise 31 Ocak 2017’de sona erecek. Bu işlemlerin ardından Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 23 Şubat’ta yapılacak kura ile 80 bin hacı adayı belirlenecek. Kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ibadetlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri için çalışmalarını titizlikle yürüten Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu yıl da hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarının rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri için kapsamlı bir hazırlık yaparak Suudi yetkililere bir rapor sundu. Gerçekleştirilen toplantıda ulaşımdan sağlığa, konaklamadan hacı adaylarının pasaportlarıyla ilgili prosedürlerin iyileştirilmesine kadar pek çok konuda yapılacak çalışmalar detaylı bir şekilde ele alındı" dedi.

 

Tarih : 12.1.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.

 
Haberler
Şoför camiası da 'Ba..
25 ŞUBAT'TA yapılacak olan Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimleri için çalışmalarını sürdüren..
Devamı >
Milletvekili Köse Ye..
AK PARTİ Antalya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Mustafa Köse, Gazipaşa'da halk oylaması bilgilendirme toplantıs..
Devamı >
Hedef sağlıklı nesil
GAZİPAŞA Kaymakam Nurullah Kaya, ilçe beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek yetenekli öğrencilerin tespiti ile..
Devamı >
Seçmen listeleri ask..
16 NİSAN'DA yapılacak olan referandum için seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) ha..
Devamı >
22 Şubat'a uzatıldı
AÇIK Öğretim Lisesi (AÖL) 2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için ek süre verildi. Gazipaşa Halk Eğitim Mer..
Devamı >
Muhalefet harekete geçti
MHP'Lİ MUHALİFLER, Ankara'da gövde gösterisi yaptı. Referandumda ‘Hayır' kampanyası başlatan Meral Akşener, Ümit Özdağ, ..
Devamı >