Hac için 87 ön kayıt - Haberler - Gazipaşa Sahil Gazetesi
Online
 
 

 

 
Döviz Kurları

 
Sinema Filmleri
 
Hac için 87 ön kayıt

2017 yılı Hac müracaatları kapsamına 28 Aralık 2016 tarihinde başlatılan ön kayıt müracaatları 06 Ocak 2017 tarihinde sona erdi. Gazipaşa İlçe Müftülüğü'nden edinilen bilgilere göre, 2017 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptıracaklar ilgili bankalara 28 Aralık 2016- 06 Ocak 2017 tarihleri arasında 20 TL ön kayıt ücreti yatırıp, internet üzerinden ya da doğrudan müftülüğe gelerek ön kayıt yaptırdı. Gazipaşa'dan 87 kişi ön kayıt için başvuruda bulundu. Önceki yıllardan kayıt yaptıran vatandaşlar ise 31 Ocak 2017 tarihine kadar Gazipaşa İlçe Müftülüğü'ne giderek kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilecek.
KURA 23 ŞUBATTA ÇEKİLECEK
2017 yılı hac müracaatları ön kayıt işlemlerinin 6 Ocak 2017’de sona erdiğini belirten Müftü Yalçınkaya, "Gazipaşa'dan 87 hacı adayımız ön kayıt için başvuruda bulundu. Önceki yıllarda kayıt yaptıran vatandaşların kayıt yenileme işlemleri ise 31 Ocak 2017’de sona erecek. Bu işlemlerin ardından Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 23 Şubat’ta yapılacak kura ile 80 bin hacı adayı belirlenecek. Kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ibadetlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri için çalışmalarını titizlikle yürüten Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu yıl da hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarının rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri için kapsamlı bir hazırlık yaparak Suudi yetkililere bir rapor sundu. Gerçekleştirilen toplantıda ulaşımdan sağlığa, konaklamadan hacı adaylarının pasaportlarıyla ilgili prosedürlerin iyileştirilmesine kadar pek çok konuda yapılacak çalışmalar detaylı bir şekilde ele alındı" dedi.

 

Tarih : 12.1.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.

 
Haberler
ÖLEN YOK DOĞAN ÇOK
GAZİPAŞA Devlet Hastanesi’nde 2017 yılının ilk 2 ayında acil servis dahil toplam 38 bin 774 hasta tedavi gördü. Söz konu..
Devamı >
Ak Parti'de Erdoğan ..
AK PARTİ Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Antalya'da İl Başkanlığı'nda düzenlenen ilçe başkanları toplantısına katıld..
Devamı >
Belediyeye 75 İşçi
GAZİPAŞA Belediyesi'nde geçici süreyle çalışacak 75 işçi, noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi. Gazipaşa Belediye..
Devamı >
Savcı Kayretli ihraç..
HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulunun(HSYK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) soruşturması k..
Devamı >
Melek yüzler ağırlandı
GAZİPAŞA Duy-Sev Kreş ve Gündüz Bakım Evi 'Melek Yüzleri' ağırladı. 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla D..
Devamı >
Ramazan ayı umre kay..
GAZİPAŞA İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı umre organizasyonu kapsamın..
Devamı >